Hozat 6.10.2021 19:53:04 37563 defa okundu

Ödüllük rektör(!)

Yeni aklına gelmiş! VİDEOLU HABER

Geçtiğimiz yıldan bu yana pandemi gerekçesiyle uzaktan eğitim olan Munzur Üniversitesinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 13 Eylülde başladı. Yüksek Öğretim Kurumu, Ağustos ayı ortalarında üniversitelere tavsiye niteliğinde eğitim-öğretimin % 40’nın uzaktan eğitim şeklinde yürütülebileceğini açıkladı.

Ancak, eksiklikler konusunda gerekli planlamayı yapmayan Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek, bu kararı gözardı ederek yüzyüze eğitimi başlattı. Haftalık toplanan senatoda bu kararı dikkate almayarak öğrencileri kente getiren İpek, şimdi de Senato Toplantısında YÖK’ün, “Öğrenciler derslerin maksimum % 40’nı uzaktan eğitim şeklinde görebilir.” tavsiye kararını uygulamaya koydu.

13 Eylülde, henüz KYK yurt yerleştirme sonuçları açıklanmadan üniversitede eğitimi başlatan Munzur Üniversitesi Rektörü,  öğrencilerin barınma sorununa da kayıtsız kalarak adeta bu konuda sorumluluğu yokmuş gibi tavır sergiliyor.

 

ELAZIĞ’DAKİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ DAHİ 4 EKİMDE AÇILDI

YÖK, Ağustos ayı ortalarında üniversitelere tavsiye kararı niteliğinde “13 eylülden itibaren eğitim başlayabilir” duyurusu yaptı.

Bir çok üniversite henüz yeni yeni açılıyorken, inşaatları tamamlanmamış, bina ve derslik yetersizliği olan, barınma sorununa çözüm bulmayan Rektör Ubeyde İpek tarafından Munzur Üniversitesinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı başladı.

Çevre illerden köklü bir üniversiteye sahip olan Elazığ’daki Fırat Üniversitesi’nde eğitim 4 Ekimde başlarken, Tunceli’deki Munzur Üniversitesinde 4. haftada hibrit eğitime geçilmesi kararı alındı.

Kantinde dahi derslerin işlendiği üniversitede, iddiaya göre bu kararın alınmasına gerekçe, kantindeki yemek kuyruklarını azaltmak olduğu iddia ediliyor.

Barınma sorununu çözmeyen Ubeyde’nin, bu kararla gözünün gördüğü alanları ferahlatmaya yönelik bir tutum içerisine girdiği görülüyor.

 

 

 

 

ŞANTİYEDE DERS

Ciddi derslik sorunu olan üniversitede, inşaat temizliği dahi yapılmayan binalarda dersler yapılıyor. Teslim alınmayan binalar, ulu orta serpiştirilmiş inşaat malzemeleri, tozun arasında, yurt başvuruları dahi 16 eylülde açıklanacakken öğrencileri getirip mağdur eden Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek’in sorunlara duyarsızlığı, barınma sorununa valilik ile belediye ve bazı STK’ler ile vatandaşların çözüm bulma çabası dikkate değer…

 

İŞTE SENATO KARARI

Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek başkanlığında toplanan üniversite senatosunda alınan karar şu ifadelerle duyuruldu; "2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde Covid-19 salgını önlemleri kapsamında, Üniversitemiz Akademik birimlerinde teorik derslerin %40'ı veya herhangi bir teorik dersin %40'ı kadarına ilgili akademik birim tarafından dijital ortamda eğitim verilebileceğinin uygun olduğuna oy birliğiyle karar vermiştir."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 939
 Dün : 18664
 Toplam : 51322307
 Ip No : 3.236.225.157