Sürmanşet 7.11.2018 20:05:14 1250 defa okundu

Ovacık-Berlin Buluşması

Uluslararası Gençlik Değişim Programı kapsamında Tunceli’nin Ovacık ilçesinden 10 öğrenci, Almanya’nın Başkenti Berlin’den gelen 20 öğrenci ile İzmir Gençlik Kampında buluştu.

Ovacık Belediyesi ve Munzur Akademi’nin katkı sunduğu, 7 gün süren programla öğrenciler bilgi, beceri ve yetkinliklerini çeşitlendirirken farklı sosyal ve kültürel ortamları tanıma imkanı buldu. Proje ile farklı kültürlerden gelen gençlerin tanışmaları, demokratik bir dünya için sorumluluk almaları, gençlerde doğa bilinci geliştirmek, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlanılması hedefleniyor.

 

İyi Dersler Koleji'ni gezme şansı buldular

Öğrenciler ilk kez uçağa binme ve ilk kez İzmir'i görmenin heyecanını yaşadı. Öğrenciler denizi yakından görme fırsatı da buldu. İzmir'in tarihi ve turistik mekanlarını dolaşma imkanı bulan Ovacıklı öğrenciler, Türkiye'nin seçkin özel okullarından İyi Dersler Koleji'ni de gezme şansı buldu.

 

Sosyal-Kültürel Aktiviteler

Programa katılan öğrenciler, slayt eşliğinde yaşadıkları yerlerin sosyal, kültürel ve ekonomik durumundan bahsetti. Ovacık ilçesinin doğal güzelliklerini, kültürel ve üretim yapısını katılımcılara aktaran öğrenciler, Berlin’den gelen gençleri Tunceli’ye davet etti. Berlinli gençler de yaşadıkları mahalleyi ve sosyal-kültürel aktiviteleri anlatarak Ovacıklı öğrencileri ülkelerinde ağırlamak istediklerini söyledi.

 

Gezi sayesinde ilkleri yaşadıklarını ifade eden Ovacık’tan giden öğrenciler, gezinin ilk gününden beri yanlarında olan ve kendilerini yalnız bırakmayan Zeynel Balkı’ya da teşekkür etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 614
 Dün : 14040
 Toplam : 29323820
 Ip No : 3.80.223.123