Ovacık 18.9.2020 17:40:04 511 defa okundu

Ovacık’ta dayanışma hasadı

Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Kedek (Koyungölü) Köyü’nde Sanatçı Yılmaz Çelik ile dayanışma adına fasulye hasadı yapıldı.

Fasulye tarlasında dayanışmayla yapılan hasada, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Baro Başkanı Kenan Çetin, yerel sanatçılar, Ovacık Doğal Kooperatifi üyeleri ile çok sayıda yurttaş katıldı. Yaklaşık 80 dönüm arazide yapılan hasat, zaman zaman sanatçıların ezgileriyle devam etti.

 

'DAYANIŞMA RUHUNUN YENİDEN YARATILMASI İÇİN ÇABALIYORUZ'

Tüketilen bir dönemde insanları motive etmek ve kolektif bir yapıyı oluşturmak için çabaladıklarını belirten Sanatçı Yılmaz Çelik, “Eskiden olan dayanışma ruhunun yeniden yaratılması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Alevilerin kültüründe dayanışma modeli olan yerğat kültürüne değinen Sanatçı Metin Kahraman, “Bugün kültürümüzün güzel bir dayanışma örneğini yaşıyoruz. Dev tarlalar büyük bir dayanışmayla ekilip biçilir. Biz de bugün Yılmaz Çelik ile bu dayanışmayı sağladık” dedi.

 

Dayanışmanın önemine vurgu yapan Sanatçı Musa Baki ise, “Yapılan dayanışma bizim geleneğimizdir. Üretime dönük yapılan bu çalışmalara tüm toplumun katılmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 183
 Dün : 19894
 Toplam : 39718566
 Ip No : 34.232.51.240