Pülümür 5.10.2019 21:38:44 4067 defa okundu

Pülümür’de Operasyon

Tunceli Valiliğince yapılan bir yazılı açıklamada; İl Jandarma Komutanlığı ve MİT Bölge Müdürlüğünce Pülümür kırsalında düzenlenen operasyonda, 2 PKK örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

Öldürülenlerin, örgütte Çiçek Kurtalan kod adıyla bilinen Ayten Ene ve Dilgeş Botan kod adlı Mehdi Kaplan olduğu açıklandı.

 

Valilik “2 BTÖ Mensubu etkisiz hale getirildi”

Tunceli Valiliğince yapılan yazılı açıklamada,  Pülümür kırsalında düzenlenen operasyonlarda 2 PKK örgüt mensubunun öldürüldüğünü duyurdu. Açıklamada, SİHA ile etkisiz hale getirilen 2 PKK örgüt mensubundan birinin İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinin kırmızı kategorisinde bulunan ve başına 4.000.000 TL ödül konulan, örgütte Çiçek Kurtalan kod adıyla bilinen Ayten Ene, diğerinin ise gri kategoride ve başına 300.000 TL ödül konulan Dilgeş Botan kod adlı Mehdi Kaplan olduğu bildirildi.

 

Valiliğin konuya dair açıklamasında; “Tunceli-Pülümür kırsalında İl Jandarma Komutanlığımız ve MİT Bölge Müdürlüğümüzce ortaklaşa gerçekleştirilen operasyon kapsamında tespit edilen 2 teröristin SİHA ile etkisiz hale getirildiği bildirilmişti.

 

Kimlik tespiti için devam eden çalışmalarda; etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin terör arananlar kırmızı listede bulunan (4.000.000 TL) Çiçek Kurtalan (K) Ayten Ene olduğu ve birinin de terör arananlar gri listede bulunan (300.000 TL) Dilgeş Botan (K) Mehdi Kaplan olduğu tespit edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12079
 Dün : 33264
 Toplam : 37524129
 Ip No : 35.173.48.53