Hozat 20.5.2019 09:38:49 3298 defa okundu

Sakine katledilmiş

Tunceli’nin Hozat ilçesine bağlı eski adı Ergan olan Geçimli Köyünde ikamet eden Sakine Oğuz, geçtiğimiz hafta ormanda ölü bulunmuştu.

Jandarma ekipleri ve savcı tarafından yapılan incelemede, vücudunda morarma ve kırıklar bulunduğu açıklanan kadının ölümü şüpheli bulunduğu için ilk otopsisi Hozat İlçe Entegre Devlet Hastanesinde yapılmış, savcının incelemesinin ardından, kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. 57 yaşındaki kadının vücuduna iki el ateş edildiği ve yüzüne darbe alması sonucu dişlerinin kırıldığı öğrenildi. Kadınların omuzunda sonsuzluğa uğurlanan Oğuz’un kim veya kimler tarafından katledildiği bilinmezken, çocukları cenazede sinir krizi geçirdi.

 

Katiller bulunsun!

Edinilen bilgiye göre; vücudunda şiddete bağlı darp ve kırıklar olduğu ve 2 el ateş edilerek öldürüldüğü belirlenen Sakine Oğuz, Hozat Cemevinde düzenlenen cenaze töreninin ardından Geçimli Köyünde toprağa verildi.

Oğuz için Hozat Cemevi'nde düzenlene törene, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sakine Oğuz’un cenazesi kadınlar tarafından taşındı. Oğuz, gözyaşları arasında köyünde defnedildi. 

Kadınlar katlediliyor, failler bulunmuyor

Tunceli’de farklı zamanlarda işlenen kadın cinayetlerinin faillerinin bulunmaması huzursuzluk yaratırken, gazetemizin konuştuğu Geçimli Köyündeki bazı vatandaşlar çok tedirgin olduklarını söyledi. Herkesin hem zan altında olduğunu hem de katil bulunmadığı için tarla veya bağ-bahçelerine gidemediklerini, bu korkudan ötürü çocuklarını dahi dışarı bırakmak istemediklerini söylüyor.

Tunceli’de son birkaç yıldır farklı tarihlerde işlenen 5 kadın cinayetinin failleri hala bulunmadı.

3’ü Pertek’te, 1’i merkezde ve bu son Hozat’taki kadın cinayetlerinin faillerinin bulunmaması, Tunceli gibi küçük bir ilde anlaşılır bir durum olarak da görülmüyor.

Vatandaşların ortak talebi ise, cinayetlerin faili meçhul olarak kalmaması.

Tunceli’de son 10 yılda failleri bulunmayan kadın cinayetlerini hatırlayalım

Tunceli’nin Pertek İlçesi’nde 30 Temmuz 2009 tarihinde işkence yapıldıktan sonra bulundukları bağevi ateşe verilerek yangın süsü verilmek amaçlanan ve yakılarak katledilen emekli kadın öğretmenler 69 yaşındaki Sakine Genç ile 65 yaşındaki Şener Canvarol cinayetlerinin failleri, üzerinden geçen 10 yıla rağmen hala bulunmadı.

32 yaşındaki Dilber Erkmen, 17 Mart 2011 tarihinde Tunceli merkez Alibaba Mahallesindeki evinin odunluğunda boğularak öldürüldü. Cinayetin üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen, failleri hala bulunmadı.

21 Nisan 2019 tarihinde Tunceli’nin Pertek ilçesinde Gülsüm Taş ve oğlu Cafer katledildi. Bir kişi katil zanlısı olarak tutuklandı ancak cinayeti gerçekleştiren kişi olup olmadığı henüz netlik kazanmadı.

Hozat’a bağlı Ergan, yeni adıyla Geçimli Köyünde ikamet eden Sakine Oğuz, 17 Mayıs 2019 tarihinde hayvanlarını otlatmak üzere bulunduğu sırada köyün yakınlarında bir yerde katledildi. Katil veya katilleri hala bulunmadı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9407
 Dün : 18542
 Toplam : 32268794
 Ip No : 35.175.180.108