Manşet 24.5.2019 10:32:11 1482 defa okundu

Seçim öncesi Komünist Başkana Destek Vermişti

Gökhan Özoğuz'dan “Dersim” açıklaması

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'na destek veren isimlerden biri olan Sanatçı Gökhan Özoğuz, belediyeye "Tunceli" ibaresinin yerine "Dersim" kullanılması kararını eleştirdi.

 

"Dersim" olarak değiştirilmesi kararı alındı

Athena Gökhan, Tunceli Belediye Meclisi'nin, belediyede bulunan tabelalarda "Tunceli" ibaresinin "Dersim" olarak değiştirilmesi kararıyla ilgili paylaşımda bulundu.

 

Meclis toplantılarında alınan karara göre belediye hizmet binasındaki tabelanın 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirilmesinin oy çokluğuyla kabul edildiği bilgisi yer aldı.

 

Son günlerde siyasi söylemleriyle gündem olan Gökhan Özoğuz, desteklediği Maçoğlu ile bu açıklama sonrası fikir ayrılığı yaşadı.

 

"Meclis kararı ile değiştirilmeli"

Özoğuz, Twitter hesabından "Bir değişim varsa bile kanuni olarak meclisten geçip onaylanması lazım. 1935’te yazıdaki nedenlerden dolayı değişmiş. Bugün tekrar değişecekse meclis kararı ile kanuni yollardan değişir. Yoksa 1935’te ‘Tunceli’ kabul edilmiştir! Ferdi, duygusal karar almalar kaos yaratır." paylaşımı ile alınan kararın yerinde olmadığını belirtti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11908
 Dün : 33264
 Toplam : 37523958
 Ip No : 35.173.48.53