Sürmanşet 5.7.2022 19:15:35 434 defa okundu

TUNCELİ’DE HAVA SICAKLIĞI 40 DERECEYE YAKLAŞTI

HİSSEDİLEN SICAKLIK ÇOK DAHA FAZLA

Tunceli’de hava sıcaklığı 40 dereceye yaklaştı. Hissedilen sıcaklığın Uzunçayır Baraj Gölü nedeniyle oluşan nemden ötürü daha yüksek hissedildiği sıcaklıklar, Temmuz ayının başlamasıyla daha da arttı.

Tunceli Valiliği de artan sıcaklıklara dikkat çekti ve sosyal medyadan vatandaşlara uyarılarda bulundu. Bayramda 39 dereceyi bulacağı görülen hava sıcaklıkları konusunda vatandaşları iki şekilde uyaran valiliğin açıklamasında, ormanlık alanlara gidilmemesi, hava sıcaklıklarının yangın riskini doğurduğu belirtilerek, araç camından sigara izmariti atılmaması, ateş yakılarak piknik yapılmaması, cam kırıkları ile cam şişe benzeri maddelerin yangın riski taşıdığı vurgusu yapıldı.

 

ORMAN VE ÖRTÜ YANGININA DİKKAT!?

Tunceli Valiliğinin resmi sosyal medya hesaplarından “ORMAN VE ÖRTÜ YANGININA DİKKAT!?” başlığıyla yapılan uyarıda;Hafta boyunca artacak olan sıcaklıkların orman ve örtü yangınlarına sebebiyet verebileceği değerlendirildiğinden vatandaşlarımızın dikkatli olmaları, ormanlık alanlardan uzak durmaları önem arz etmektedir.

 Lütfen Kurallara Uyalım

•ateşli piknik yapmayalım

•araçtan sigara atmayalım

•cam vb. artıkları doğaya  bırakmayalım!” ifadelerine yer verildi.

 

SICAKLIK ARTIŞLARINA DİKKAT!

Sıcaklık konusunda da vatandaşlara sağlık yönünden uyarı yapılırken, “Sıcaklık Artışlarına Dikkat!” denildi ve hava sıcaklıklarının 40 dereceye yaklaşacağı Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünün verileri eşliğinde paylaşıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1321
 Dün : 18664
 Toplam : 51322689
 Ip No : 3.236.225.157