Manşet 20.6.2019 14:25:58 839 defa okundu

“Tunceli kadın istihdamında ilk 3 il arasında”

Tunceli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bir basın açıklamasıyla ilin istihdamdaki oranlarını açıkladı.

İstihdam teşvikleri sonucunda ilimizin Türkiye genelinde en başarılı ilk 10 il arasında yer aldığı aktarılan açıklamada, kadın istihdamında da en başarılı ilk 3 il arasında yer aldığının altı çizildi. “2019 istihdam seferberliği” projesi kapsamında Mayıs ayının sonuna kadar birçok işverene teşviklerle ilgili bilgi verildiği ve bu teşviklerden yararlanmalarının sağlandığı aktarılan açıklamada, 188 kişinin İşbaşı Eğitim Programından faydalanıp istihdamları sağlanırken, 97 kişiye de Mesleki Eğitim Kursu düzenlendiği bildirildi.  

 

“Türkiye genelinde istihdamda en başarılı ilk 10 il arasında yer alıyoruz”

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Bir kamu istihdam kurumu olan İŞKUR, işsizlikle mücadelede önemli görevler üstlenmekte olup son yıllarda yapılan başarılı çalışmalarla ülkemizin, dünyada istihdamını en çok arttıran ülke konumuna gelmesinde büyük katkı sağlamıştır.

 

Tunceli’de de Valimiz Sayın Tuncay Sonel ile başlatılan yerelde yeni istihdam politikaları kapsamında çalışmalarımıza hız kesmeden devem etmekteyiz. Kurumsal hizmetlerimizin gerek işverenlerimize gerekse danışanlarımıza ulaştırılması noktasında çok başarılı çalışmalar yürütmekteyiz. 2019 yılı Mayıs ayı sonu itibariyle 338 işyerini ziyaret ederek “2019 istihdam seferberliği” kapsamında işverenlerimize teşviklerle ilgili detaylı bilgiler verilmiş ve hizmetlerimizden faydalanmaları sağlanmıştır. Yine 3 bine yakın danışanımıza da bireysel danışmanlık hizmeti verilerek bunlardan 808 kişinin özel sektörde işe yerleştirmesi gerçekleştirilmiştir.

 

Kuruma kayıtlı işsizlerimizin yine kuruma kayıtlı işyerlerinde, daha önceden edindikleri teorik bilgileri uygulama yaparak pekiştirmelerini veya mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla işgücü piyasası araştırma sonuçları, iş ve meslek danışmanlarının işyeri ziyaretleri sırasında veya işsizlerle yapılan görüşmelerde tespit edilen ihtiyaçlar, işyerlerinden veya katılımcı adaylarından gelen talepler doğrultusunda 188 katılımcımız İşbaşı Eğitim Programından faydalandırılmış ve istihdamları sağlanmıştır. Herhangi bir mesleği olmayan, bir mesleği olmakla birlikte mesleğinde iş bulamayan veya mesleğinde yeterli olamayanların, niteliklerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla düzenlenen meslek edindirme, geliştirme ve değiştirme eğitimleri kapsamında ise 97 kişiye Mesleki Eğitim Kursu düzenlenmiştir.

 

Valimiz Sayın Tuncay Sonel’in ilimizdeki istihdamın arttırılması, geliştirilmesi ve korunması noktasında yapmış olduğu desteklerle 2019 yılının Mayıs ayı sonu itibariyle Türkiye genelinde istihdamda en başarılı ilk 10 il arasında yer almaya devam ederken, yine kadın istihdamında da en başarılı ilk 3 il arasındaki yerimizi korumaktayız. Kurumsal hizmetlerimizin vatandaşlarımıza sunumunda 2019 yılının 2. yarısında da hizmetlerimizi daha çok arttırarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1732
 Dün : 20336
 Toplam : 40292789
 Ip No : 3.238.107.166