Eğitim 10.10.2017 19:44:01 1895 defa okundu

Yazar Sinan Yağmur Tunceli'deydi

Yazar Sinan Yağmur, Tunceli Belediyesinin düzenlediği organizasyon kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya geldi.

Programın açılış konuşmasını yapan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, programa katılan öğrencilere seslenerek, "Bu ülke kolay kazanılmadı. Bizler, birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel ülkenin daha da güzel hale gelmesi için uğraşacağız. Sevgili gençler, sizler bizim için çok önemlisiniz. İleride okullarınız bitecek ve istediğiniz mesleklerde çalışacaksınız. İnşallah gönlünüzden geçen yerlerde çalışırsınız. Hangi işi yaparsanız yapın severek yapın, mutlu olarak yapın ve bu ülkenin kıymetini bilerek yapın. İleride bir meslek sahibi olduğunuz zaman kendinize, ailenize, sevdiklerinize ve bu ülkeye faydalı işler yapın" diye konuştu.

 

“Hocamızın verdiği mesajları iyi dinleyin”

Yazar Sinan Yağmur'un konuşmasını dikkatle dinlemeleri için öğrencilere telkinde bulunan Vali Sonel, "Bugün aramızda Sinan Yağmur var. Kitabı en çok satanlar listesinin başında gelen, bize Mevlâna’yı, Şems'i daha çok sevdiren, kaleminin akıcılığıyla gönlümüzde yer alan bir sanatçımız. Bugün dostumuz Sinan Yağmur hocamızın verdiği mesajları, anlatımlarını iyi dinleyin" dedi.

 

“Burası aşkın, insanlığın, kardeşliğin şehri”

Tunceli’ye ilk defa geldiğini ve burada bulunduğu için mutlu olduğunu dile getiren Yazar Sinan Yağmur da, "Tunceli Valiliğimizin ve belediyemizin öncülüğünde öğrencilerle yazar buluşmasındayız. Öğrencilerimize, gençlerimize kitap okumayı sevdirmek amaçlı sosyokültürel bir etkinlik için kıymetli valimizin misafiri olarak Tunceli'mize geldik.  Tunceli'ye ilk defa geliyorum. Hep özlemimde olan bir şehrimizdi. Çünkü; aşkın, insanlığın, kardeşliğin şehri burası, kadim bir kültürü var. Burada olmaktan büyük bir haz aldım. Onların da gözlerindeki o pırıltıyı gördüm. Bugün buradaki buluşmaya emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

 

Yazar Yağmur'un kitap okumanın ve kişisel iletişimin önemine dikkat çektiği program, soru, cevap ve kitap dağıtımıyla sona erdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3004
 Dün : 16542
 Toplam : 38491450
 Ip No : 3.235.107.209