Sürmanşet 12.5.2021 16:34:51 1096 defa okundu

Zabıtalar tezgahları kaldırmak istedi

​​​​​​​2 gün üst üste gerginlik yaşandı VİDEOLU HABER

Tunceli merkezdeki Dar Sokak’ta uzun yıllardır daha çok mevsimlik ürünlerin satıldığı tezgahların kaldırılmasını isteyen zabıta ekipleri ile satıcılar karşı karşıya geldi. Tezgahların kaldırılmasını isteyen Tunceli Belediyesi Zabıta Ekiplerine sebze sadırı ile doğadan topladıkları ışkın, gulik, mantarı satarak geçimini sağlayan satıcılar itiraz etti.

Yıllardır bulundukları alanda satış yaptıklarını söyleyen satıcılar, “Madem öyle bize başka iş bulun. Yoksa biz tezgahımızı kaldıramayız. Evde çoluk çocuğumuz var. Ne yapalım? Bizim burada bu tezgahı açmaktan başka çaremiz yok. Başkan gelsin bu durumu konuşalım.” şeklinde konuştular.

Bir süre tezgahların kaldırılmasına ikna edilmeye çalışılan satıcıların durumu, Başkan Maçoğlu’na bildirildi. Maçoğlu’nun yarın saat 11.00 için randevu verdiği satıcıların bu görüşmeden sonra durumlarının netleşmesi bekleniyor.

Bu satıcılar ile belediye zabıta ekipleri arasında dün de kısa süreli tartışmalar yaşandığı ve tezgahların kaldırılmasının istendiği öğrenildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 14766
 Dün : 17129
 Toplam : 43723896
 Ip No : 3.236.117.38