Manşet 12.10.2018 08:57:23 1321 defa okundu

Zalimlerin Dili İle AKP Mazlum Bireylerin Diliyle AK Parti

Ferhat Hanedan Güven'in kaleminden...

2016 yılı Mayıs ayında net bir tutum belirledim. Aynı aynaya baktım aynı kişi olarak ancak etrafımda olanları sorgulayarak siyasi bakış açısı değişmiş bir birey gördüm. Bu bendim. Özellikle 2015 yılı içerisindeki tutum ve davranışlarımdan dolayı ajan, işbirlikçi, devletçi olarak tanınmaya başladım. Ancak iradem netti ve önemli olan da buydu ya… Netleşmeye başlayan tutumumu ilk defa 2016 yılı Mayıs ayında gösterdim. O süreç bizleri bu güne getirdi.

 

AKP denilen o siyasi mekanizma ile tanıştım. Ve anladım ki; AKP zalim yezidin dili, AK Parti ise mazlum bir bireyin ortaya koyduğu iradenin toplumsallaşmış hali. Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Gençlik Temsilcisi oluşum bir dönüm noktası oldu. Başkan Erdoğan ile görüştüm. 81 ilden gelen gençler Ankara’da buluştu. Bu buluşma benim dönüm noktam oldu. Yaptığımız Gençler Sizi Hatırlasın, On Köy Okulu On Kütüphane, Engelsiz Yarınlar ve daha onlarca sosyal çalışmalarımız ile dışlandık. Önce siyasi çetelerin bireyleri sokaklarda karalamalar başlattı. Sokak ağzı mahalle baskısına dönüştü. Önümüze bir seçenek getirildi, eğitime katılın, gençler siyaset yapın. Bunu reddetmek şüphesiz bu siyasi çeteyi reddetmemiz olmuş. Nereden bilirdik ki olay böyle olacak?

Dışlandık, karalandık, yıpratıldık. Gücümüz kendi bedenimize yetti, ağladık ve ne yazık ki bizi sevenleri ağlattık. Olay böyle olunca, yeniden hayata tutunmanın sürecini başlattık. Toplumda bazı bireylerin bizlere bakış açısı faşist oldu. Biz faşizme çalışıyormuşuz. Herkesin bir birine faşist dediği bir dönemde, bizler faşisti ararken yeni olaylar oldu ve oralardan bu günlere değinen bir sürece adım attık. Sonra çözüm süreci ile üniversitede bir akım başlattık. Emniyet ile görüşüp kaynaşma programları düzenledik. Genç bir birey olarak hayatımızın yoluna çözüm taşları döşedik. Birileri taş atmayı dayattı, biz taş atmayı değil taşları çözüm yoluna döşemeyi seçtiğimiz için devletçi olup kaldık.

Sonra ajan, işbirlikçi...

Öyle ki sonradan o kaldırım taşlarını yıkan bireyleri kendi gözümüzle görünce tutumumuz değişti. Dilimiz, adımız, rengimiz aynı idi lakin siyasi çizgimiz değişmişdi.

En önemli seçenek buydu ya, gençlere dayatılan siyasi oluşumun mimarlarını değil planlarını etkisiz hale getirmek. Dayatılanı değil, dayatanı bulup sorgulamak. İşte bu sistem ile bu aşamaya geldik. Nisan ayında düzenlenen Referandum sürecinde ilk kez açıkça dolaşıp neden EVET demeliyiz diye çalışma yürütünce karşılaştık tehdit mektupları ile. O mektuplara karşın kalem ile değil kutlu yürüyüşe adım olan ayaklarımız ile verdik cevabımızı. Sonra yaptığımız çalışmalardan dolayı tehditler, hakaretler arttı. Ufak bir saldırıya uğradık ama yılmadık. Sosyal medya platformlarında onlarca saldırı, onlarca hakarete karşın yaptığımız çalışmaları paylaşarak cevap vermeyi doğru buldu büyüklerimiz.

Biz de bu şekilde tutum sergiledik.

Şimdi açık ve net Terör Örgütünün hedefi haline geldik. Sokaklarda rahat yürüyemiyoruz belki ama vicdanımız rahat. Arkamızdan hakaret edenlere kulağımız kapalı. Ajan olduk, işbirlikçi, devletçi, katil bu süreçte onca kalıba sığdırdılar ama ben birini tercih ettim. Zalimlerin AKP’li dediği mazlum bireylerin oluşturduğu AK Parti’yi tercih ettim. Kutlu yürüyüşe adım olmanın çabasını vermeye çalıştım.

 

Bu süre zarfında başta üniversite ailemiz olmak üzere adını saymadıklarımdan özür dileyerek yerel anlamda AK Parti Tunceli İl Başkanımız Sayın Fatih Tek, Valimiz/Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Sonel’e teşekkür ederim. Bu çalışmaları sağlamaları için yerelimizi destekleyen Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya da teşekkürü bir borç bilirim.

 

Sizden Gelenler/Ferhat Hanedan Güven

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 216
 Dün : 14477
 Toplam : 29628693
 Ip No : 34.207.78.157