Asi misiniz büyüleyici mi? Vücuttaki benler sizi anlatıyor

Vücuttaki benler çoğu zaman güzellik sembolü olarak bilinse de aslında başka anlamları da vardır. İnsanların yüzünde ve vücudunda bulunan benler Çin astrolojisine göre kişilerin hayatlarını ve psikolojilerini etkileyebilir.

Asi misiniz büyüleyici mi? Vücuttaki benler sizi anlatıyor
Asi misiniz büyüleyici mi? Vücuttaki benler sizi anlatıyor
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Çin kültürüne göre vücuttaki benler kişinin karakteri ve hatta geleceği hakkında ipucu verir. Yüzdeki veya vücuttaki benler, her zaman dikkat çekmiştir ve bu benler aslında kişi hakkında çok fazla şey söyler. Kimisi küçük, kimisi büyük olan benlerin vücuttaki bulundukları yere göre farklı anlamları vardır. Kişinin servetini gösteren benler, aile ile ya da sağlıkla ilgili benler olduğu gibi kişinin aşk hayatına dair ipuçları veren benler de bulunur. Her insanda bulunan benlerin anlamlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar!

1. Kaş Ve Çevresinde Bulunan Benler

Kaşlarda bulunan benler aslında oldukça nadir rastlanılan bir durumdur. Bu bölgede bulunan ben kişinin zekasını, yaratıcılığını ve yetenekli kişiliğini vurgular. Ayrıca zenginlik ve şöhret gibi özellikleri de temsil edebilir. Kaşın altında bulunan ben sağlıklı bir hayat anlamına gelir. Kaşın üstünde ki ben ise aile ve arkadaşlarla kötü bir ilişkiyi temsil eder ve para konularında şansın daha az olduğunu gösterir. Kaşların tam yanında ki ben doğuştan lider karaktere sahip olunduğunu gösterir. Diğer insanlara kıyasla kontrol sahibi olmayı daha çok severler ve ellerindeki gücü iyi bir şekilde yönetirler. Eğer kaş köklerinin arasında gizli bir yerde ben varsa bu kişinin özel olduğu yani enerji akışının her zaman açık olduğunu simgeler.

2. Dudak Ve Çevresinde Bulunan Benler

Eğer ben üst dudağın sol veya sağ köşesinde bulunuyorsa hayattan en iyisinin beklendiği anlamına gelir. Ayrıca yemeklere düşkün bir kişiliktir. Alt dudağın çevresinde bulunan ben ise o kişinin çocuklarının uğraştıkları işlerde çok başarılı olacakları anlamına gelir. Dudakta bulunan benlerden sonra çenede bulunanların da kendine has anlamları vardır. Çenesinde ben olan insanlar genelde etkileyici bir kişiliğe sahip olurlar. Aynı zamanda yardımsever ve inatçıdırlar hem de azimli olurlar. Gerçekçi bir bakış açısıyla denedikleri yeniliklerin her türlü sonucuna hazırlıklı olurlar. Çenemizi sürekli hareket ettiririz ve bunun üzerine Çin astrolojisinin bir tahmini bulunmaktadır. Yani Çin kültüründe çenesinde beni olan insanın tam bir seyahat tutkunu olduğuna inanılır.

3. Burun Ve Çevresinde Bulunan Benler

Burunda bulunan benler çoğunlukla çok çalışmaktan korkmayan ve öz güven sahibi olan insanlara işaret eder. Bazı durumlarda burunda beni bulunan kişiler fazla egolu davranışlar sergileyebilir. Fakat iyi ve samimi arkadaşlardır. Bazı durumlarda burun üstündeki benler kişinin çok kararsız olduğunu ve dengesizliklerinin çok olduğunu simgeler. Burnun ucunda bulunan ben kolayca sakinleşebilen bir kişiliği simgeler. Ancak bazen de düşünmeden konuşabildiği için söylediği şeyler yüzünden pişmanlık duyan birisi olabilirler. Burnun sağındaki ben insanlarla yakın ilişkiler kurma tutkusu anlamına gelir. Sol tarafta bulunan ben ise hayat boyu yaşanılacak olan mücadeleyi gösterir.

4. Kulak Ve Çevresinde Bulunan Benler

Vücuttaki benlerin anlamları bulundukları yere göre değişmektedir. Çin astrolojisinin dediklerine göre de kulaklar bir insanın karakterini ortaya koyar. Kulakta bir ben varsa büyüleyici bir karaktere sahip olunduğu söylenir. İyi bir kişiliği ve saygınlığı ifade eder. Kulağın içinde bulunan ben, uzun bir hayat sürüleceği anlamına gelir veya eşi benzeri olmayan bir zekaya sahip olunduğuna. Kulak memesindeki ben, seçkin, refah dolu ve zengin bir hayat sürüleceği anlamına gelir. Nadir bir durum olsa da her iki kulakta birden ben olması kolay ve mutlu bir hayatı işaret eder. Kulakta bulunan benler nüfus sahibi olmayı simgelerken aynı zamanda konforlu bir hayattan zevk almayı da işaretler.

5. Boyun Ve Çevresinde Bulunan Benler

Vücuttaki bulundukları yere göre değişen farklı anlamları olan benlerin arasından sırada boyun bölgesinde bulunan benler var. Genel olarak bu bölgedeki benler sert ama sevilebilir bir karaktere sahip olunduğu anlamına gelir. Kişi kendisi gibi olarak diğer insanları kendisine çekmekte hiç zorlanmaz. Ancak Çin astrolojisine göre boyun, kafa ve gövde arasındaki bağlantıyı simgeler yani ruhsal ve fiziksel alanlar arasındaki bağlantıyı gösterir. Bu yüzden de boyunda bulunan benin bu iki alan arasındaki enerjiyi bozduğuna inanılır ve hayal kırıklığını işaret eder. Boynun tam ortasında bulunan ben biraz asi bir kişiliğe sahip olunduğunu gösterir.

6. Avuç İçi Ve Çevresinde Bulunan Benler

Avuç içinde ben olması demek kişinin asla para sıkıntısı çekmeyeceği anlamına gelebilir. Bu kişiler genel anlamda zeki ve hırslıdır. Kolaylıkla lider bir pozisyonda çalışabilirler. Ayrıca avuç içerisinde bulunan benlerin oldukça romantik geçmişleri veya amaçları olduğuna inanılır. Efsaneye göre avuç içinde bulunan benler geçmiş hayatta verilen sözleri simgeler. Önceki hayatlarında beraber olan âşıkların sonraki hayatlarında da birbirlerini seveceklerine dair verdikleri bir sözdür. Bu nedenle birbirlerini daha kolay tanıyabilmek için avuçlarındaki bu bene sahip olurlar. Eğer avucunuzdaki ben bir başkasının diğer avucundaki ben ile örtüşüyorsa, geçmiş hayatınızdaki ruh eşinizi yani biricik aşkınızı bulmuş olabilirsiniz.

7. Parmaklar Ve Çevresinde Bulunan Benler

Vücuttaki benlerin bulundukları yere göre anlamları olduğu gibi ellerimizdeki benlerin de bulundukları yere göre farklı anlamları vardır. Başparmağın ucunda bulunan ben kararlı ve güçlü bir kişiliği işaret ederken başparmağın ortasında bulunan ben aileye duyulan sevgiyi gösterir. İşaret parmağının orasında bulunan bir ben oldukça mücadeleci bir karakter anlamına gelir. Orta parmağın iç kısmında bulunan ben ise bireyin asla prensiplerinin dışına çıkmayacağı anlamındadır. Yüzük parmağının uç kısmındaki ben sanatçı ruhlu biri olunduğunu ve duyguları sanat yoluyla ifade etmekte başarılı olunduğu anlamına gelir. Serçe parmağın en uzunda bulunan ben oyunculuğa olan tutkuyu gösterir.

8. Ayak Ve Çevresinde Bulunan Benler

Ayak tabanında bulunan benler seyahat etmeyi seven ve çok sık seyahat eden birine işaret eder. Farklı kültürdeki mutfaklardan keyif alındığını gösterir. İş yerinde popüler olan bu kişiler iyi bir lider olma özelliklerini taşırlar. Sorumluluk alabilirler. Ayak tabanı üzerinde beni olan kişiler liderlik özellikleri ile dikkat çeker. Belli bir kitlenin bu kişiyi takip edeceğine ve kabul edilebilirliğinin de fazla olduğuna inanılır. Ayrıca bu bölgede bulunan benler başka kişiler tarafından farklı şekilde yorumlanır. Aslında bu kişiler rahatına düşkün insanlar olarak görülebilirler. Sağlıklı kalmak için egzersiz yapmaları gerekir.

9. Göğüs Ve Çevresinde Bulunan Benler

Göğüs bölgesi Çin astrolojisine göre gücün sembolüdür. Bu yüzden göğüste ben bulunması sıkı çalışmaların sonucunda başarılı bir kariyere sahip olunacağı anlamına gelir. Bunun yanında bir tanınırlık da kazanılabilir. Endişeden uzak, sakin ve huzurlu bir hayat sürmek isteyen kişilerdir. En büyük kusurları ise tembellikleridir. Bu özelliklerinin üstünden gelerek hayallerini süsleyen lüks hayata kavuşabilirler. Bazen de göğüste bulunan ben erkekte kararsız bir yaşamı, kadında ise sosyal kaygılara işaret edebilir. Bu bölgede bulunan kırmızı bir ben ise kişinin sahip olacağı veya sahip olduğu çocukları ile güzel ve sevgi dolu bir ilişkiyi temsil eder. Yani zamanı geldiğinde en iyi anne veya baba olunabileceği anlamındadır.

10. Kolda Ve Çevresinde Bulunan Benler

Kolda bulunan benler kişinin çok kibar birisi olduğunu gösterir ve mutlu bir evlilik hayatı sürdüreceğine işaret eder. Birden fazla ben bulunursa bunlar birleştirilerek ilginç anlamlar ortaya çıkartılır. Kolunda beni olanlar genelde kararlı ve çok yönlü insanlardır. Hata yapmak yerine karşılarına çıkan fırsatları kaçırmaktan korkarlar. Bu sebeple yeni bir maceraya atılırken gözlerini kapatarak daima yeniliklere yelken açma taraftarıdırlar. Ayrıca zor durumlarda oldukça sabırlı kalmayı başarırlar. Çevrelerindeki insanları zor zamanlarında rahatlatmayı başarırlar. Aynı zamanda harika tavsiyeler verebilirler. Kolda bulunan ben dirsek bölgesine yakın ise hayatla çok mücadele edeceği ve genç yaşta da dul kalabileceği anlamına gelebilir. Dirseklerde bulunan benler seyahati seven maceracı ve cesur kişilikleri temsil eder.

02 Oca 2024 - 14:49 - Yaşam

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tunceli EMEK Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tunceli EMEK Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Tunceli EMEK Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tunceli EMEK Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.